RIGGA domowa, czyli Dr. Oetker w akcji.

Dzisiaj pod lupę wziąłem pizzę, którą znajdziemy w większości sklepów. Dr. Oetker proponuje nam placka z szynką i salami. Potrzebowałem zjeść coś na szybko, więc udałem się do pobliskiego sklepu i właśnie tam wpadł mi w ręce ten produkt. Jestem świeżo po zjedzeniu tej pizzy, więc recenzję napisze z pełnym brzuchem i na świeżo. Do dzieła!
Producent na wstępie informuje nas o możliwościach przygotowania pizzy. Zaleca użycie piekarnika: elektryczny i z termoobiegiem 200 °C, zwykły gazowy 220 °C. Czas podgrzewania: 12-15 min.


Pizza po wyjęciu z opakowania i folii.

Po wyjęciu widzimy, że składników jest całkiem sporo. Pięć większych plastrów salami, kawałki szynki, trochę pieczarek i całkiem sporo cebuli, a pod tym wszystkim znajduje się ser. Tutaj miłe zaskoczenie, gdyż pizza wyglądała prawie tak jak na opakowaniu, a to coraz rzadsze zjawisko. Wygląd ok, ale co ze smakiem? By się przekonać placek wjechał do piekarnika.
Pizze robiłem 12 minut, co w moim przypadku było czasem wystarczającym, by pizza była w pełni przygotowana.

Pizza po wyjęciu z piekarnika.

Pachnie ładnie, wygląda całkiem dobrze. Okazuje się, że ciasto jest chrupiące i puszyste, nie jest zbyt cienkie, ani zbyt grube (tutaj każdy powinien ocenić sam, grubość ciasta to często indywidualna rzecz gustu). Składniki są dobrze wyczuwalne na pizzy, dominuje smak salami i chociaż jest sporo cebuli, to jednak nie czuć jej intensywnie. Nie ma pustych miejsc na pizzy, co zdecydowanie jest jej dużym plusem. Niestety osoby, które lubią dużą ilość ciągnącego się sera będą zawiedzione. Jest go mało i smakowo nie powala. Pieczarek jest raczej niewiele i są tylko delikatnym dodatkiem, który jak dla mnie jest trafiony w 100%. Pod wszystkimi składnikami kryje się sos pomidorowy, który po prostu jest i nie jestem w stanie napisać o nim nic więcej - zwykły sos pomidorowy. 


Podsumowując: pizza dobra, przypomina smakiem domową. Jak na mrożonkę całkiem sporo składników. Osoby, które lubują się w serze, będą musiały go dodać we własnym zakresie. 

OCENA 7/10

Plusy:
- dużo składników
- smaczne ciasto
- dobrze skomponowany smak

Minusy:
- mało sera
- nijaki smak sosu pomidorowego


P.S. Następnym razem postaram się sięgnąć na najniższą półkę cenową i kupić pizzę za grosze. Recenzowanie droższych produktów nie przynosi tyle frajdy, co tanich i niepewnych :) Smacznego!

1 komentarz:

  1. Ja bym się chyba nie skusiła na mrożoną pizzę, raz próbowałam i podziękuję ;/
    http://lobuzka-blog.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

© Agata | WS | x.